Bitler

by admin

Bitler Phthiraptera takımından, yaklaşık 5.000 türü bulunan kanatsız böcek türleridir. Bitler tifüs gibi hastalıkları taşırlar. İnsandan insana kolayca geçebilen bitler, kan emerek beslenir ve yerleştikleri canlıların saç ve tüyleri arasında yaşamlarını sürdürüp buralara yumurtlayarak üreyebilirler ve şiddetli kaşıntıya neden olurlar. İnsanlar üzerinde yaşayabilen üç bit türü bulunmaktadır, bunlar; baş biti, vücut biti ve kasık bitidir.

SAÇ BİTİ (BAŞ BİTİ): Saç bitleri, insan saçlarının içerisine girip, saç köklerinden kan emerek beslenen bir türdür. Sirke adı verilen yumurtalarını genellikle ense kısmı ile kulakların arkasında kalan bölüme bırakırlar. Yıkanma ile geçmeyen bitler için özel ilaçlar ve taraklar kullanılmaktadır. Oldukça bulaşıcı olan baş bitleri, bitlenen kişinin tarak, yastık, şapka gibi kişisel eşyalarının kullanılması ile bulaşabilirler. Saç bitleri, insan vücudu dışında da, ev ortamında, şapka ve giysiler gibi eşyalarımızın arasında yaşamlarını sürdürebilirler.

KIL BİTİ (KASIK BİTİ):  Bu bit çeşidi, insanların kıl köklerinde gömülü halde bulunarak buralardan beslenirler. Kasık biti olarak da bilinirler.

ELBİSE BİTİ (VÜCUT BİTİ) : Elbise bitleri, kıyafetlerin, yatak ve çarşafların arasında gizlenip yumurtalarını bırakabilir ve insanların kanını emerek beslenirler.

Diğer bit çeşitleri: At biti, kedi biti, köpek biti, ağaç biti gibi daha bir çok bit çeşidi bulunmaktadır. Bunlar insan sağlığı için zararlıdır ve her tür bitten kurtulmak için, öncelikli olarak biti vücuttan arındırmak daha sonra ise bulunduğumuz alanı ilaçlatmak gerekmektedir.

HMZ İlaçlama, İzmir de sizler için profesyonel ilaçlama hizmetleri vermektedir. İnsan sağlığının korunması ve bu amaç için haşerelerden arındırılması gereken her yerde bizim adımızı göreceksiniz. Profesyonel ekip arkadaşlarımızı ve tüm sağlık kriterleri tamamlanmış böcek ilaçlarımız ile haşere sorununu kökünden bitiriyoruz.

İlaçlama sektörüne yeni değerler katmak adına ve haşerelere karşı mücadele etmek amacıyla kurulmuştur. HMZ ilaçlama olarak firmamız sağlık bakanlığı onaylı ilaçları kullanmaktadır. En iyi müşteri deneyimini sunarak mutlu ve memnun müşterilere ulaşıyoruz.Bunu, rekabetçi bir fiyatlandırma, müşteri odaklı ve kullanımı kolay bir web sitesi,güler yüzlü ve bilgili bir personel ile yaratıyoruz.HMZ İlaçlama’da haşere kontrol sorularınızı yanıtlamaya hazır olan dost canlısı haşere kontrol uzmanlarından oluşan bir personel sizi karşılar. Evleriniz, devlet kurumları, oteller, apartmanlar, cafe’ler,fırınlar veya küçük işletmeler, HMZ İlaçlama olarak haşere kontrol gereksinimlerinizi karşılayabiliriz!