HMZ Hayvan Çiftliği İlaçlama

by hanilche

Sadece ticari amaçlı olarak değil aynı zamanda yaşam koşullarını doğala taşımak isteyenler için de çiftlikler ayrı bir anlam taşır. Günümüzde büyük şehirlerde dahi kişilerin çiftlik evlerinde yaşadıkları görülür. Kendi beslediği hayvanların ürünleri ile beslenen hatta küçük çaplı tarım faaliyetlerinde de bulunan bu kişilerin ana amaçları doğal yaşama olan ihtiyaçlarıdır. Bazı kişiler için de bu ticari bir anlayıştır ve üretimlerinin ticaretini yaparlar. Tavuk çiftlikleri, büyükbaş hayvan çiftliği gibi. 

Bu da haşerelerin tama da sevdikleri ortamları oluşturur ki çiftlik ilaçlama yapmadan kurtuluş çok olası bir durum değildir. Ama hatalı çiftlik böcek ilaçlama yöntemleri hem çevredeki bitkilere hem de yine çevredeki canlılara zarar verecektir. Bu da kaş yapayım derken göz çıkarmaktan öte bir durum değildir.


Çiftlikler kemirgenler için de ideal ortamlardır. Özellikle de fareler için. Ama doğru bir çiftlik fare ilaçlama gerçekleştirilecek olunursa bu durumda bertaraf olacaktır. Ama bunun için ruhsatlı bir profesyonel firma desteği almak gerekir. Aksi durumda sadece haşereler değil direr canlılarda zarar görür ki birçok merdiven altı kurulmuş firma yaptıkları uygulamalar sonrasında haşereleri yok edemeyip diğer canlılara zarar vermişlerdir. Özellikle de çiftlik pire ilaçlama yapılacaksa bu daha fazla önemsenmeli çünkü pireler direkt canlı hayvanların da üzerinde olacaklardır. Ayrıca her haşere için farklı bir yöntem gerekli olacaktır ki bu konuda eğitimli olmayan personelin köklü çözümler sunması da olanaksızdır. O zaman çiftlik ilaçlama şirketi personelinin konu hakkında gerekli birikime sahip olmaları ve eğitimli olmaları da çok önemlidir.


Bizler çiftlik ilaçlama servisi olarak faaliyet gösteren ama her türlü ortamda garantili ilaçlama yapan bir ilaçlama firmasıyız. Ruhsatlıyız ve resmi yollarla kurulduk. Garantili ilaçlama yapıyoruz diye iddialı konuşmamızın ana nedeni ekiplerimizin ve ziraat teknikerlerimizin eğitimli ve profesyonel olmalarıdır. HMZ İlaçlama günün her saatinde faal ve istediğiniz saatte uygulama yapabilir. İstanbul geneli hizmet sunan firmamız Sağlık bakanlığı tarafından onaylı ilaçlar kullanan bir çiftlik ilaçlama firması olarak haşereler için kabus sizler için kurtuluş olmaya devam ediyor. Sağlık ertelenemeyecek kadar değerlidir.