Keneler

by admin

Keneler

Keneler, başta Lyme ve Kanamalı Kırım Kongo Yüksek Ateşi (KKKA) hastalıkları olmak üzere ölümcül hastalıklara yol açan mikroplar taşırlar. Tek bir yapısal vücuttan oluşan kenelerin ön kısmında kanı emmek için tasarlanmış ağız bölümleri bulunur. Bacaklarının uçlarında bulunan çengeller ve vantuzlar sayesinde deriye rahatça yapışarak hortumlarıyla kan emerler. Tamamen şişince kendilerini yere atarak konaklarından uzaklaşıp ot veya ağaçlara tırmanırlar. Başta ağaçlık alanlar olmak üzere her türlü bahçe, çiftlik, tarla gibi mekanlarda üreyip yaşayan keneler, bu tür alanlara yakın durumdaki evler, iş yerleri, hastaneler ve okullar için de oldukça büyük bir risk oluşturmaktadırlar. Sokak hayvanları, küçük ve büyük baş hayvanlar da keneleri beraberinde taşıyabildikleri için sokak hayvanlarının girdikleri yerlerde keneler görülebilmektedir. 

Kurtulması zor haşereler arasında yer alan keneler, çok hızlı bir şekilde üreyebilmektedirler. Bu yüzden kene ilaçlaması yönteminde yuva tespiti oldukça önemli bir konudur. Çünkü bu haşereleri tek tek yok etmek mümkün değildir ve kalıcı çözüm olmamaktadır. Kenelerin yaşadıkları yerler tespit edilip bu alanların geniş bölge şeklinde ilaçlanması gerekmektedir.

HMZ İlaçlama, İzmir de sizler için profesyonel ilaçlama hizmetleri vermektedir. İnsan sağlığının korunması ve bu amaç için haşerelerden arındırılması gereken her yerde bizim adımızı göreceksiniz. Profesyonel ekip arkadaşlarımızı ve tüm sağlık kriterleri tamamlanmış böcek ilaçlarımız ile haşere sorununu kökünden bitiriyoruz.

İlaçlama sektörüne yeni değerler katmak adına ve haşerelere karşı mücadele etmek amacıyla kurulmuştur. HMZ ilaçlama olarak firmamız sağlık bakanlığı onaylı ilaçları kullanmaktadır. En iyi müşteri deneyimini sunarak mutlu ve memnun müşterilere ulaşıyoruz. Bunu, rekabetçi bir fiyatlandırma, müşteri odaklı ve kullanımı kolay bir web sitesi, güler yüzlü ve bilgili bir personel ile yaratıyoruz. HMZ İlaçlama’da haşere kontrol sorularınızı yanıtlamaya hazır olan dost canlısı haşere kontrol uzmanlarından oluşan bir personel sizi karşılar. Evleriniz, devlet kurumları, oteller, apartmanlar, cafe’ler, fırınlar veya küçük işletmeler, HMZ İlaçlama olarak haşere kontrol gereksinimlerinizi karşılayabiliriz!