Kırmızı Örümcekler

by admin

Kırmızı Örümcekler

Boyut:

Gövde 6 – 12 mm uzunluğundadır.

Yetişme ortamı:

Diğer bir adıyla Kahverengi keşiş örümcekleri, ağaç kabuğu ve taşların altında küçük, düzensiz ağlar örer.

Kahverengi/ Kırmızı örümcekler gececidir. Bu nedenle büyük olasılıkla geceleri yiyecek ararken karşılaşılırlar. Gün boyunca tenha yerlerde saklanırlar. Kahverengi örümcekler, zaman zaman menzillerinin dışında mobilyaların, kutuların ve bitkilerin üzerinde veya içinde taşınır.

Kimlik:

Çoğu kahverengimsi, kızılımsı ya da sarımsı renktedir. Üç çift halinde altı gözleri vardır (Bu görüntü kahverengi örümceklerin göz düzenini göstermektedir). Sefalotoraksın tepesi oldukça düzdür ve arka üçte birlik kısımda orta hat boyunca uzunlamasına bir oluk vardır. Her ayağın iki pençesi vardır. Vücut sarı ile koyu kahverengidir. Vücut büyüklüğü 1 / 3-1 / 2 inç uzunluğundadır. Bacaklar ile birlikte yaklaşık 1 inç ya da daha uzun bir çapta olabilir. Dorsal koyu kahverengi keman şeklinde bir işarete sahiptir. Ağları beyazdan griye kadar açıktır. Ayrıca, kayaların, enkazların, ahşap kazıkların vb.  yerlerin altında bulunabilirler, ancak pek çok kez içeride bulunurlar.

Kahverengi keşiş örümcekleri dolaplar, bodrum katları, banyolar, yatak odaları, tavan araları, garajlar ve bodrumlar gibi depolama alanlarında bulunabilir. Bazen tavan kanalı çalışmasının üzerinde olabilirler. Kahverengi keşiş örümceklerini incelerken eldiven ve el feneri kullanmak gerekir. Kahverengi keşiş örümceği gizli kalmayı sever. Beyazdan gri renge kadar açık olan ağlar geniş değildir.

Kahverengi keşiş örümcekleri kışkırtılmadıkça ısırmaz. Çoğu zaman insanlar ellerini ya da ayaklarını, depolanan bir şeye koyduklarında bu örümcek tarafından ısırılırlar. Ev dışında birikintileri tutarken daima eldiven giyilmelidir. İlk ısırık yoğun zehirli değildir. Isırıktan yaklaşık 8 – 12 saat sonra ağrı daha yoğundur ve ilerleyen birkaç gün içinde şekilsiz bir yara izi bırakarak büyük yaralar oluşturur. Bu yüzden ısırmadan hemen sonra derhal tıbbi tedavi alınmalıdır. Bu örümcek türleri arasında virülansta şüpheli varyasyonlar olmasına rağmen, tüm Loxosceles örümceklerinin bir dereceye kadar dermonekroz üretme potansiyeline sahip olduğu düşünülmelidir.

İlaçlama sektörüne yeni değerler katmak adına ve haşerelere karşı mücadele etmek amacıyla kurulmuştur. HMZ ilaçlama olarak firmamız sağlık bakanlığı onaylı ilaçları kullanmaktadır. En iyi müşteri deneyimini sunarak mutlu ve memnun müşterilere ulaşıyoruz.Bunu, rekabetçi bir fiyatlandırma, müşteri odaklı ve kullanımı kolay bir web sitesi,güler yüzlü ve bilgili bir personel ile yaratıyoruz.HMZ İlaçlama’da haşere kontrol sorularınızı yanıtlamaya hazır olan dost canlısı haşere kontrol uzmanlarından oluşan bir personel sizi karşılar. Evleriniz, devlet kurumları, oteller, apartmanlar, cafe’ler,fırınlar veya küçük işletmeler, HMZ İlaçlama olarak haşere kontrol gereksinimlerinizi karşılayabiliriz!