Salyangozlar

by admin

Salyangoz,  yumuşakçalar (Mollusca) şubesinin Orthogastropoda sınıfından kabuklu kara hayvanlarına verilen ortak addır. Sürüngen bir hayvandır. Kabukları ile gövdelerinin arasında kurumuş sümüksü bir sıvı bulunmaktadır. Bu sıvı sayesinde vücutlarında bulunan nem miktarını ayarlayabilmektedirler. Gezdikleri yerlerde iz bırakmalarına sebep olan sümük şeklinde bir sıvı üretirler. Sert kabukları sayesinde kendilerini tehlikelere karşı koruyabilmektedirler. Salyangoz kabuğu yukarı doğru burulmuş, sert bir yapıya sahiptir. Salyangozların başuçlarında iki tane anten bulunmaktadır. Bu antenler sayesinde besinlerini bulabilmektedirler.

Salyangozlar genellikle otobur beslenen canlılar olsalar da, etobur ya da hepçil de olabilmektedirler. Genellikle nemli yerlerde bulunup, yağmur yağdığı zaman ortaya çıkmaktadırlar. Salyangozların bitkilere zararı oldukça fazladır, genellikle çiçeklerin ve ağaçların taze yapraklarını yerler. Bu sebeple özellikle tarım ile ilgilenen kimselerin hoşlanmadığı bir haşere türüdürler.

İlkbahar ve yaz aylarında, yağışların artıp ve havaların ısınmasıyla birlikte salyangozların üremesinde de artış görülmektedir. Yumurtalarını nemli ve korunaklı yerlere bırakan salyangozlar toprakla bu yumurtalarını kaplarlar. Birkaç gün içerisinde yumurtadan çıkan yavrular, birkaç ay içerisinde yetişkin hale gelmektedirler. Bu yüzden bu aylarda salyangozlar ile mücadele edebilmek için düzenli ilaçlama yapılması gerekmektedir.

HMZ İlaçlama, İzmir de sizler için profesyonel ilaçlama hizmetleri vermektedir. İnsan sağlığının korunması ve bu amaç için haşerelerden arındırılması gereken her yerde bizim adımızı göreceksiniz. Profesyonel ekip arkadaşlarımızı ve tüm sağlık kriterleri tamamlanmış böcek ilaçlarımız ile haşere sorununu kökünden bitiriyoruz.

İlaçlama sektörüne yeni değerler katmak adına ve haşerelere karşı mücadele etmek amacıyla kurulmuştur. HMZ ilaçlama olarak firmamız sağlık bakanlığı onaylı ilaçları kullanmaktadır. En iyi müşteri deneyimini sunarak mutlu ve memnun müşterilere ulaşıyoruz. Bunu, rekabetçi bir fiyatlandırma, müşteri odaklı ve kullanımı kolay bir web sitesi, güler yüzlü ve bilgili bir personel ile yaratıyoruz. HMZ İlaçlama’da haşere kontrol sorularınızı yanıtlamaya hazır olan dost canlısı haşere kontrol uzmanlarından oluşan bir personel sizi karşılar. Evleriniz, devlet kurumları, oteller, apartmanlar, cafe’ler, fırınlar veya küçük işletmeler, HMZ İlaçlama olarak haşere kontrol gereksinimlerinizi karşılayabiliriz!