Sık Sorulan Sorular

by admin

T.C Sağlık bakanlığı onaylı ilaçlar kullanılmaktadır. 

  • Sıvı ilaçlar kokusuz
  • Jel Uygulama
  • kemirgen yemleme
  • canlı yakalama
  • Ulv türü ilaçlamalar
  • Kokulu ilaçlama

Kullandığımız ilaçların herhangi bir canlıya zararı yoktur. Dünya Sağlık Teşkilatı (WHO) ve TC Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı ilaçlar kullanmaktayız.

Her mekanın kendine ait ilaçlama yöntem ve ekipmanları mevcuttur. Böcek ilaçlama konusunda siz bize uymak zorunda değilsiniz. Biz sizin şartlarına uyarız. 

Kullandığımız ilaçların bir çoğu kokusuz ilaçlar veya az kokulu ilaçlar kategorisindedir. Tabii ki hiç koku almayacaksınız demiyoruz. İlaçlamadan hemen sonra çok az bir koku kalabilir. Ancak açık bir pencereden gelen hava bile bu kokunun dakikalar içerisinde kaybolmasını sağlayabilir.

Telefon numaralarımızdan veya e-posta adresimizden bize ulaştıktan en geç 1 iş günü sonra böcek ilaçlama işlemine başlıyoruz.

Böcek ilaçlama işleminin yapıldığı alanlara 2-3 hafta kadar ıslak temizlik işlemi yapılmamalıdır. Yalnızca yemek yapılan ve yenilen yerlere ıslak temizlik yapılabilir. Diğer yerlere kuru temizlik yapmanızı tavsiye ediyoruz. 2-3 hafta süresinde yumurtalarında olan böceklerde yok olacaktır ve sorun kökünden çözülecektir.

Eğer alerjik bir durumunuz yoksa ilaçlama yapılırken bile gönül rahatlığıyla evinizde veya işyerinizde işin başında durabilirsiniz. Yalnızca kokulu ilaçlama yapılırken 1 saat kadar ilaçlama yapılan alandan uzaklaşmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Dediğimiz gibi ilaçlamadan sonra yoğun böcek istilasından kurtulacaksınız. Tamamen kurtulmanızda 2-3 haftayı bulacak. Ancak yoğun böcek istilası 2-3 hafta sonrada devam ediyorsan tekrar bize ulaşıp sorununuzu bildirmeniz yeterli olacaktır. Ekstra bir ücret almadan tekrar ilaçlama işlemi yapılacaktır.

Dışarı alanda yapılan çevre uygulamaları, bitkilerinize zarar vermeyecektir, çiçeklikler veya çalılar bundan etkilenmeyecektir. Eğer bahçenizdeki çimlere sıvı uygulama yapılmış ise, sadece bunlar kuruyuncaya kadar evcil hayvanlarınız uzak tutmanız yeterli olacaktır. 

Tabii ki her alana göre farklı uygulama çeşitlerimiz var. Kesinlikle insan sağlığını tehdit edecek riskler almıyoruz.

İlaçlama sektöründe yüzlerce farklı haşere ve kemirgenle mücadele verilmektedir. Her böcek ve kemirgen için yapılacak uygulama birbirinden farklı olmaktadır. Profesyonellik burada devreye girmektedir. Engin tecrübemiz ve ziraat mühendisliğimiz sayesinde uygulamalarımızda %99 çözüm almaktayız.

İlaçlamanın mevsimi yoktur. Özellikle Ege Bölgesi, İzmir gibi ılıman ve nemli iklime sahip yörelerde, haşereler üreyecek ve yaşayacak ortamı bulurlar. Dolayısıyla yılın her mevsiminde haşere mücadelesi gerekmektedir.

İzmir böcek ilaçlama firması olarak, İzmir’in her ilçesine hizmet veriyoruz.. Ayrıca Manisa böcek ilaçlama ve Aydın böcek ilaçlama hizmetleri vermekteyiz.

Eğer çok yoğun bir böcek istilası varsa, bir defa ilaçlama yapmakla çözüme ulaşılamaz. Haşerelerle mücadele de aynı insan hastalıklarında olduğu gibi bir tedavi süreci gerektirir. İlaçlamanın belirli periyotlarla tekrarı gerekmektedir. Bu periyot, ilaçlanacak yerin konumu, merkezine haftalık veya günlük rutin kontrollerle , kemirgenlerin bol miktarda görüldüğü Metro Ulaşım ünitelerine haftalık periyotlarla müdahale gerekmektedir.