Uçkunlar

by admin

Uçkunlar

Uçkun zararlı ilaçlama için ilk olarak uçkun zararlılarını tanıyalım. Sivrisinek, karasinek, tatarcık uçkun zararlıları arasında yer alan ve mücadeleye konu olan uçkunlardır.

Karasinekler, çöp, bataklık ya da nemli organizmaların bulunduğu yerlerde 100-200 lü kümeler halinde gezerek yavru bırakırlar. Oluşan larvalar etraftaki organik besinler ile beslenerek 7-8 gün civarında yeniden karasinek haline gelerek çoğalırlar. Bir uçuşta ortalama 3 km uçarak gezindikleri her yeri istila ederler. Bu sırada dışkılama ve ısırma yoluyla birçok hastalığın insanlara bulaşmasına neden olurlar. Kolera, Diare, Dizanteri, Hepatit, Çocuk Felci, Gıda zehirlenmeleri, verem gibi hastalıkları kolaylıkla insanlara bulaştırırlar.

Su birikintisi olan yerlerde üreyen ve yaşayan sivrisinekler insan sağlığı için en sık karşılaşılan tehdit unsurlarıdır. Küleks ve Anafol cinsi tanınan ve en çok rastlanan iki çeşididir. Suyun olduğu her yerde temiz, kirli, sıcak, soğuk, kirli ayrımı olmaksızın ürerler. Larva sonrası dönemde 9-10 gün civarında ergin sinek haline gelirler. Dişi sivrisinekler üremek için canlı kanı emmek zorundadır.  Kendi doğalarının devamı için insan sağlığına zarar verirler. Anofel cinsi sivrisinekler sıtma hastalığının yayılmasında rol oynar. Fil hastalığı, sarı humma, beyin iltihabı, Nil humması gibi hastalıkların da baş temsilcileri sivrisineklerdir.

Uçkun zararlılarından kurtulmanın profesyonel yollarına başvurmadan hemen önce yapılması gerekenler vardır.  Bunlardan ilki çevre birikinti su alanlarının boşaltılmasıdır. Açık su kanallarına akıntı verilmelidir. Açık kanalizasyon kapakları mutlaka kapatılmalıdır. Açık olan çukurlara su birikintileri oluşmaması için çukurların kapatılması gerekir.

Bu tedbirlerin arkasından insan sağlığına zarar vermeyen sadece uçkun zararlıları için yok edici etkisi olan Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanılarak ilaçlama yapılmalıdır. Biyosidal Ürün uygulaması izinleri Sağlık Bakanlığı tarafından almış onaylı firmalar ile çalışmanız hem ilaçlamadan yarar sağlamanız hem de zarar görmemeniz açısından oldukça önemlidir.

HMZ İlaçlama, İzmir de sizler için profesyonel ilaçlama hizmetleri vermektedir. İnsan sağlığının korunması ve bu amaç için haşerelerden arındırılması gereken her yerde bizim adımızı göreceksiniz. Profesyonel ekip arkadaşlarımızı ve tüm sağlık kriterleri tamamlanmış böcek ilaçlarımız ile haşere sorununu kökünden bitiriyoruz.

İlaçlama sektörüne yeni değerler katmak adına ve haşerelere karşı mücadele etmek amacıyla kurulmuştur. HMZ ilaçlama olarak firmamız sağlık bakanlığı onaylı ilaçları kullanmaktadır. En iyi müşteri deneyimini sunarak mutlu ve memnun müşterilere ulaşıyoruz.Bunu, rekabetçi bir fiyatlandırma, müşteri odaklı ve kullanımı kolay bir web sitesi,güler yüzlü ve bilgili bir personel ile yaratıyoruz.HMZ İlaçlama’da haşere kontrol sorularınızı yanıtlamaya hazır olan dost canlısı haşere kontrol uzmanlarından oluşan bir personel sizi karşılar. Evleriniz, devlet kurumları, oteller, apartmanlar, cafe’ler,fırınlar veya küçük işletmeler, HMZ İlaçlama olarak haşere kontrol gereksinimlerinizi karşılayabiliriz!